


Fujikura Pro Driver Shaft
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Pro |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter looks great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 64g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 46 |
| Torque: | 3.6° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503482 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Pro |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter looks great. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 64g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 46 |
| Torque: | 3.6° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503482 |























