


Fujikura Pro Black 70 X Flex Driver Shaft w/ Cobra Tip #503850
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Pro |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 44.25 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503850 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Pro |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 44.25 |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503850 |























