



Fujikura SPEEDER 569 Evolution IV Stiff Flex Driver Shaft w/ PXG Tip #416590
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution IV |
| Adapter: | PXG |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std |
| Shaft Weight: | 59g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 3.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in good shape. |
| SKU: | 416590 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution IV |
| Adapter: | PXG |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Stiff |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet Std |
| Shaft Weight: | 59g |
| Launch: | Low-Mid |
| Torque: | 3.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in good shape. |
| SKU: | 416590 |























