


Fujikura Speeder 569 Evolution V Regular Fairway Shaft w/ PXG Tip #458007
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution V |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | PXG Std |
| Shaft Weight: | 59.5g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in good shape. |
| SKU: | 458007 |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution V |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | PXG Std |
| Shaft Weight: | 59.5g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 4.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Great condition with light cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in good shape. |
| SKU: | 458007 |























