



Fujikura Speeder 757 Evolution VII X-Flex DEMO Fairway Shaft Pull Out #475070
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution VII |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 76g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent shape with a few light marks to the paint & graphics. The tip is solid with no damage." "PGA TOUR SUPERSTORE DEMO" is printed on the shaft. |
| SKU: | 475070 |
Original: $63.99
-65%$63.99
$22.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder Evolution VII |
| Adapter: | None |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | None |
| Shaft Weight: | 76g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent shape with a few light marks to the paint & graphics. The tip is solid with no damage." "PGA TOUR SUPERSTORE DEMO" is printed on the shaft. |
| SKU: | 475070 |























