


Fujikura Speeder NX Blue 60 X-Flex Driver w/ Titleist Tip #501963
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks good and the grip is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.7° |
| Tip Diameter: | .355" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 501963 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks good and the grip is in great shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.7° |
| Tip Diameter: | .355" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride MCC Std |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 501963 |























