


Fujikura Ventus Blue FW 5 Senior Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip 503143
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.5" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 43.25 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Senior |
| SKU: | 503143 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.5" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 43.25 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Senior |
| SKU: | 503143 |























