


Mitsubishi Kai'li Blue 70 X-Flex Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip 503146
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.5" |
| Shaft Weight: | 74g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 43.25 |
| Torque: | 3.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .25" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 503146 |
Original: $59.99
-65%$59.99
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.5" |
| Shaft Weight: | 74g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 43.25 |
| Torque: | 3.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .25" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 503146 |























