


Fujikura Motore Speeder VC 6.2 Tour Spec X Driver Shaft - TaylorMade Tip 502795
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with some small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 46 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Lamkin UTx |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502795 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition with some small scuffs and nicks to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 60g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 46 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Lamkin UTx |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502795 |























