


Fujikura VENTUS Blue 5 Senior Flex Jr. Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip #472897
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Adapter: | TaylorMade |
| Shaft Length: | 39" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride Jr. |
| Shaft Weight: | 55g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint / graphics. The grip & adapter look great. |
| SKU: | 472897 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Adapter: | TaylorMade |
| Shaft Length: | 39" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Regular |
| Grip: | Golf Pride Jr. |
| Shaft Weight: | 55g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.5° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint / graphics. The grip & adapter look great. |
| SKU: | 472897 |























