


Fujikura VENTUS HB Blue 5 Senior Flex Hybrid Shaft w/ TaylorMade Tip #466944
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Shaft Length: | 34.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | TaylorMade Undersize |
| Shaft Weight: | 50g Range |
| Launch: | Mid |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .370" |
| Condition Notes: | Mint condition with no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in great shape. |
| SKU: | 466944 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue |
| Adapter: | TaylorMade Hybrid |
| Shaft Length: | 34.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | TaylorMade Undersize |
| Shaft Weight: | 50g Range |
| Launch: | Mid |
| Torque: | |
| Tip Diameter: | .370" |
| Condition Notes: | Mint condition with no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter are in great shape. |
| SKU: | 466944 |























