


Fujikura VENTUS Red 5 A Senior Flex Fairway Shaft w/ Cobra Tip #475076
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Red |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 40.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Lamkin Std |
| Shaft Weight: | 53g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 4.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few small marks to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 475076 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Red |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 40.75" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Senior |
| Grip: | Lamkin Std |
| Shaft Weight: | 53g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 4.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with a few small marks to the paint & graphics. The adapter & grip look great. |
| SKU: | 475076 |























