


Fujikura VENTUS VeloCore + Blue 6 X-Flex Fairway Shaft w/ PXG Tip #464857
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue Velocore+ |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 41.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Midsize |
| Shaft Weight: | 65.5g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint &graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 464857 |
Original: $249.99
-65%$249.99
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus Blue Velocore+ |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 41.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Golf Pride MCC Midsize |
| Shaft Weight: | 65.5g |
| Launch: | Mid |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | Excellent condition with minimal cosmetic wear to the paint &graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| SKU: | 464857 |























