


Graphite Design Tour AD CQ 7 Stiff Fairway Shaft Pull Out .335" Tip 503756
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD CQ |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage, & the grip is in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Weight: | 73g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42 |
| Torque: | 3.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | 1.25" |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503756 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD CQ |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage, & the grip is in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41" |
| Shaft Weight: | 73g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42 |
| Torque: | 3.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | 1.25" |
| Grip: | Golf Pride Z Grip Cord |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503756 |























