


Graphite Design Tour AD DI 6 Stiff Flex Driver Shaft w/ PING G440 Tip 502950
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD DI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502950 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD DI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC +4 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502950 |























