


Graphite Design Tour AD TP 6 X Driver Shaft w/ PXG Tip 500201
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD TP |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low |
| Torque: | 3.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 500201 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD TP |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ some small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low |
| Torque: | 3.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | PXG |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 500201 |























