


Graphite Design Tour AD HD 6 X-Flex Driver Shaft w/ Titleist Tip #503650
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD HD |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter looks great, & the grip has a few rounds left in it. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 65.5g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 44.75 |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503650 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD HD |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter looks great, & the grip has a few rounds left in it. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 65.5g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 44.75 |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride MCC Align |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503650 |























