


Graphite Design Tour AD DI 6 X Flex Driver Shaft w/ Callaway Tip 501509
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501509 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 43.75" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501509 |























