


Graphite Design Tour AD FI 7 X Fairway Shaft w/ PXG Tip #503075
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD FI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 78g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503075 |
Original: $223.99
-65%$223.99
$78.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD FI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 78g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Golf Pride MCC |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | PXG Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503075 |























