


Graphite Design Tour AD HY 75 Regular Flex Shaft Pull Out .370" Tip 502221
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & blemishes to the paint & graphics. The tip & grip are in good shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.25" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 39.25 |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502221 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & blemishes to the paint & graphics. The tip & grip are in good shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.25" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 39.25 |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Wrap |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502221 |























