

Graphite Design Tour AD VF 5 Stiff Fairway Shaft w/ Callaway Tip 503757
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VF |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 56.5g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 4.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Callaway Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503757 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VF |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter is in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 56.5g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 4.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | None |
| Adapter: | Callaway Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503757 |























