


Graphite Design Tour AD VR 7 X Flex Fairway Shaft w/ Callaway Tip #501497
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VR |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ with a few light nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 42.75 |
| Torque: | 3.0° |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501497 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VR |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ with a few light nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in good shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 42.75 |
| Torque: | 3.0° |
| Trim: | Tipped 1" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 501497 |























