


Graphite Design Tour AD VR 4 Stiff Driver Shaft w/ PING G440 Tip 502280
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VR |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 5.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502280 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VR |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 5.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502280 |























