


Graphite Design Tour AD VR 4 Regular Flex Shaft w/ Titleist Tip #502281
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VR |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 5.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502281 |
Original: $159.99
-65%$159.99
$56.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD VR |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 47g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 45.5 |
| Torque: | 5.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Titleist Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502281 |























