


Graphite Design Tour AD XC 6 X Flex Driver Shaft w/ PING G430 Tip #503471
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD XC |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.2° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503471 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD XC |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.25" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid-High |
| Launch: | Low-Mid |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.25 |
| Torque: | 3.2° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503471 |























