


Mitsubishi Kai'li Dark Waves Blue 60 Regular Fairway Shaft w/ Cobra Tip 500265
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Dark Waves Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great, & the grip is in plastic. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 66g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 4.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Cobra |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500265 |
Original: $59.99
-65%$59.99
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Dark Waves Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter looks great, & the grip is in plastic. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 66g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.5 |
| Torque: | 4.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Cobra |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway Future Fit 33 |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 500265 |























