


Mitsubishi Kai'li White 70 Stiff Flex Fairway Shaft w/ PING G430 Tip 502720
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 3.8° |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502720 |
Original: $59.99
-65%$59.99
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li White |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Weight: | 75g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 43 |
| Torque: | 3.8° |
| Trim: | Tipped .75" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G410, G425, G430 |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502720 |























