


Mitsubishi Kai'li Red FW 75g Stiff Flex Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip 503175
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Red |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some light nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75" |
| Shaft Weight: | 76.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 43.5 |
| Torque: | 4.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 503175 |
Original: $59.99
-65%$59.99
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Red |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some light nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42.75" |
| Shaft Weight: | 76.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 43.5 |
| Torque: | 4.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 503175 |























