


New KBS $-Taper Lite Stiff Flex 37.5" 7-Iron Shaft .355" Taper #500637
| Brand: | KBS |
| Model: | $ Taper Lite |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 100g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 500637 |
Original: $23.99
-65%$23.99
$8.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | $ Taper Lite |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 100g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 500637 |























