


KBS PG Hybrid 85 Stiff Flex Shaft Pull Out .355" Tip #500258
| Brand: | KBS |
| Model: | PG Hybrid |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 85g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 38.75 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500258 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | PG Hybrid |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 85g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 38.75 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500258 |























