


KBS Tour Hybrid Prototype 95 Stiff Shaft w/ Cobra Tip #500141
| Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. THe adapter & grip look great. This shaft was in a Cobra One Length hybrid. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 36.25" |
| Shaft Weight: | 95g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 36.75 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | JumboMax S |
| Adapter: | Cobra Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500141 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. THe adapter & grip look great. This shaft was in a Cobra One Length hybrid. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 36.25" |
| Shaft Weight: | 95g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 36.75 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | JumboMax S |
| Adapter: | Cobra Hybrid |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500141 |























