


New KBS Tour Stiff Flex 37.5" 9-Iron / Wedge Shaft .355" Taper Tip #500629
| Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 120g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 500629 |
Original: $20.79
-65%$20.79
$7.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | Tour |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Length: | 37.5" |
| Shaft Weight: | 120g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 500629 |























