


KBS $-Taper Lite X Flex 7-Iron Shaft .355" Taper Tip #500632
| Brand: | KBS |
| Model: | $ Taper Lite |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the finish. The tip is straight with no damage. |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Length: | 36" |
| Shaft Weight: | 105g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 37.25 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 500632 |
Original: $20.79
-65%$20.79
$7.28Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | $ Taper Lite |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the finish. The tip is straight with no damage. |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Steel |
| Shaft Length: | 36" |
| Shaft Weight: | 105g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 37.25 |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 500632 |























