


UST Mamiya Lin-Q PowerCore White 6 Stiff Driver Shaft w/ Callaway Tip 502691
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q Power Core |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter look new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 3.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Callaway |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502691 |
Original: $249.99
-65%$249.99
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | UST Mamiya |
| Model: | Lin-Q Power Core |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9.5/10 |
| Condition Notes: | Mint condition w/ no cosmetic wear to the paint & graphics. The grip & adapter look new. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.5" |
| Shaft Weight: | 67g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Installed Length: | 45.75 |
| Torque: | 3.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Callaway |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff |
| SKU: | 502691 |























