


Mitsubishi REAX Blue MR 50 Regular Driver Shaft w/ TaylorMade Tip LH 503028
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | REAX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. The adapter is left-handed. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 46 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503028 |
Original: $99.99
-65%$99.99
$35.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | REAX |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. The adapter is left-handed. |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 44.75" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 46 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | TaylorMade |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503028 |























