


Mitsubishi Kai'li Red 50g R2 Senior Fairway Shaft w/ Cobra Tip 501565
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Red |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.75 |
| Torque: | 6.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Senior |
| SKU: | 501565 |
Original: $59.99
-65%$59.99
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Mitsubishi branded |
| Model: | Kai'li Red |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 42" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.75 |
| Torque: | 6.2° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Tipped .50" |
| Grip: | Lamkin |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Cobra Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Senior |
| SKU: | 501565 |























