


Graphite Design Tour AD MT 6 Stiff Driver Shaft w/ Callaway Tip #503275
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD MT |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter shows some paint loss and wear but works fine, & the grip will need to be replaced. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 45.25" |
| Shaft Weight: | 64g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 46.5 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503275 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD MT |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter shows some paint loss and wear but works fine, & the grip will need to be replaced. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 45.25" |
| Shaft Weight: | 64g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 46.5 |
| Torque: | 3.3° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Callaway Driver |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503275 |























