


New Aldila Ascent PL 50 Regular Flex Driver Shaft .335" Tip 503639
| Brand: | Aldila |
| Model: | Ascent PL |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503639 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Aldila |
| Model: | Ascent PL |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 50g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503639 |























