


New Autoflex SF405 Driver Shaft .335" Tip 503743
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF405 |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New, rated for 85 - 100 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 45" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503743 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Autoflex |
| Model: | SF405 |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New, rated for 85 - 100 mph clubhead speed |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 45" |
| Shaft Weight: | 45g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Low-Mid |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503743 |























