


New Fujikura Platinum Speeder 3 X Driver / Wood Shaft 503598
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 47" |
| Shaft Weight: | 44.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 6.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 503598 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Platinum Speeder |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 47" |
| Shaft Weight: | 44.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 6.6° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Extra Stiff |
| SKU: | 503598 |























