


New Fujikura Speeder NX Green 50 SR Stiff Regular Driver / Wood Shaft 503579
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Green |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 56g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Torque: | 4.9° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff-Regular |
| SKU: | 503579 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Green |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 56g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Torque: | 4.9° |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Stiff-Regular |
| SKU: | 503579 |























