


New Fujikura Speeder NX Green 40 Regular Driver / Wood Shaft .335" 503582
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Green |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 49.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 5.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503582 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Speeder NX Green |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 49.5g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid |
| Torque: | 5.7° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Regular |
| SKU: | 503582 |























