


NEW FUJIKURA VENTUS TR RED VELOCORE 7 X-FLEX 3 WOOD SHAFT TaylorMade Tip 453810
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus TR Velocore Red |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 78g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 453810 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Fujikura |
| Model: | Ventus TR Velocore Red |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Shaft Length: | 42.25" |
| Shaft Material: | Graphite |
| Flex: | Extra-Stiff |
| Grip: | Lamkin Crossline 360 Standard |
| Shaft Weight: | 78g |
| Launch: | Mid-High |
| Torque: | 2.8° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Condition Notes: | New |
| SKU: | 453810 |























