


New KBS TD 70 Category 5 TX Flex Driver / Wood Shaft .335" Tip 503739
| Brand: | KBS |
| Model: | KBS TD |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New w/ light shop wear |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 72g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| SKU: | 503739 |
Original: $95.99
-65%$95.99
$33.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | KBS |
| Model: | KBS TD |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New w/ light shop wear |
| Shaft Grouping: | Driver Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 46" |
| Shaft Weight: | 72g |
| Kickpoint: | High |
| Launch: | Low |
| Spin: | Low |
| Torque: | 2.9° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Trim: | Untipped |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| Flex: | Tour Extra Stiff |
| SKU: | 503739 |























