


Graphite Design Tour AD IZ 7 Stiff Flex Fairway Shaft w/ TaylorMade Tip 500307
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD IZ |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.75" |
| Shaft Weight: | 72g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500307 |
Original: $119.99
-65%$119.99
$42.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD IZ |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8/10 |
| Condition Notes: | Good condition w/ some nicks & scuffs to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 40.75" |
| Shaft Weight: | 72g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | High |
| Spin: | Low |
| Torque: | 3.1° |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | TaylorMade Driver/Fairway |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500307 |























