


Graphite Design Tour AD DI 85 X Flex Hybrid Shaft .355" Taper Tip #500308
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD DI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 88g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 39.75 |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500308 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Graphite Design |
| Model: | Tour AD DI |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage. |
| Flex: | Extra Stiff |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 88g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Low-Mid |
| Installed Length: | 39.75 |
| Torque: | 2.4° |
| Tip Diameter: | .355" |
| Grip: | None |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 500308 |























