


7pc NEW PROJECT X DENALI FROST SILVER 70 STIFF FLEX GRAPHITE IRON SHAFTS #503793
| Brand: | True Temper |
| Model: | Denali Frost Silver |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Weight: | 70g |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Length: | 7 @ 42" |
| Shaft Description: | Project X Denali Frost Silver |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Tip Diameter: | .370" |
| Length: | 42" |
| Grip: | None |
| Set Makeup: | 7pc |
| Number of Items in Set: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503793 |
Original: $143.99
-65%$143.99
$50.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | True Temper |
| Model: | Denali Frost Silver |
| Condition: | New |
| Condition Grade: | 10/10 |
| Condition Notes: | New |
| Shaft Grouping: | Iron Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Weight: | 70g |
| Flex: | Stiff |
| Shaft Length: | 7 @ 42" |
| Shaft Description: | Project X Denali Frost Silver |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Tip Diameter: | .370" |
| Length: | 42" |
| Grip: | None |
| Set Makeup: | 7pc |
| Number of Items in Set: | 7 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 503793 |























