


PING G430 Alta CB Black AWT Regular Hybrid / Iron Shaft Pull Out 502607
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Black |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage & the grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 72g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 39.5 |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502607 |
Original: $39.99
-65%$39.99
$14.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Black |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The tip is free of damage & the grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 72g |
| Kickpoint: | Low-Mid |
| Launch: | Mid-High |
| Spin: | Mid-High |
| Installed Length: | 39.5 |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Midsize |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502607 |























