


PING G440 Alta CB Blue AWT SR Senior Hybrid / Iron Shaft Pull Out 502608
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, & the grip is in great shape. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 39.5 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502608 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 8.5/10 |
| Condition Notes: | Great condition w/ a few small nicks & scuffs to the paint & graphics. The tip is free of damage, & the grip is in great shape. |
| Flex: | Senior |
| Shaft Grouping: | Hybrid Shaft |
| Shaft Material: | Graphite |
| Shaft Length: | 38.5" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Low |
| Launch: | High |
| Spin: | High |
| Installed Length: | 39.5 |
| Tip Diameter: | .370" |
| Grip: | Golf Pride Tour Velvet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | None |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502608 |























