


PING G440 Alta CB Blue 65 Regular Flex Fairway Shaft w/ PING G440 Tip 502603
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Vevlet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502603 |
Original: $47.99
-65%$47.99
$16.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Ping |
| Model: | ALTA CB Blue |
| Condition: | Used |
| Condition Grade: | 9/10 |
| Condition Notes: | Excellent condition w/ minimal cosmetic wear to the paint & graphics. The adapter & grip are in great shape. |
| Flex: | Regular |
| Shaft Grouping: | Fairway Wood Shaft |
| Shaft Length: | 41.75" |
| Shaft Weight: | 65g |
| Kickpoint: | Mid |
| Launch: | Mid |
| Spin: | Mid |
| Installed Length: | 42.5 |
| Tip Diameter: | .335" |
| Grip: | Golf Pride Tour Vevlet 360 |
| Grip Size: | Standard |
| Adapter: | Ping Driver/Fairway G440 |
| Grade: | Store Line |
| SKU: | 502603 |























